Реклама
Вести

ГЛУМЕЛ ДЕКА Е МНОГУ ЗАГРИЖЕН Еден од убијците учествувал во потрагата по Данка, се обидел ДА ГИ ПРИКРИЕ ТРАГИТЕ

Реклама

Еден од осомничените за убиството на малата Данка Илиќ се обидел да ги збуни инспекторите на МУП кои деноноќно работеле на расветлување на мистериозното исчезнување на двегодишното девојче учествувајќи во потрагата, дознава Информер.

Како што пишува Информер, откако пијаните работници удриле девојче која се оддалечила од дворот со автомобил „фиат панда“, убиецот се обидел да остане смирен и наводно и помогнал на полицијата во потрагата.

– Еден од осомничените учествувал во потрагата по Данко Илиќ. Другиот се криел. Во тој правец тргна и полицијата – изјави изворот за „Информер“.

Маркетинг

 

Наводно, Дејан Драгијевиќ веднаш проговорил штом се соочил со фактите и заплакал во станицата, додека Срѓан Јанковиќ зборувал само кога бил испрашуван на влашки јазик.

Маркетинг

Двајцата работници на Водовод кои ја убиле малата Данка кога ја удриле со автомобил, во моментот на злосторството биле многу пијани.

Да потсетиме, Јанковиќ е осомничен дека на улицата Радомир Путника со службеното возило „фиат панда“ удрил во пешак, двегодишна Данка, при што ја усмртил. Тие заедно со колегата Драгијевиќ го ставиле телото на девојчето во багажникот на возилото, по што се упатиле кон дива депонија на „Старобањски пут“ кај Бор, каде што телото го фрлиле на десната страна од патот.

принтскрин

Како што дознава „Блиц“, полицијата при потрагата по Данко Илиќ уапсила двајца мажи, бидејќи нивниот службен автомобил бил забележан во близина на местото на исчезнувањето. Набрзо биле ослободени поради недостиг на докази.

Дури по форензичка истрага на нивното службено возило биле пронајдени траги од крв, по што биле уапсени.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button