Реклама
Рецепти

ВАКВА КРЕМПИТА НИКОГАШ НЕ СТЕ ПРОБАЛЕ: Деликатес кој веднаш ќе исчезне од чинијата! ВИДЕО

Реклама

Рецепт кој заслужува внимание! На многу лесен начин ќе добиете прекрасен деликатес со кој сите ќе бидат повеќе од задоволни.

Подготовката на кремпита е релативно едноставна, а состојките може да се најдат во речиси секое домаќинство, што е една од причините за големата популарност на овој деликатес.

Неодоливо кремаста – уникатна крем пита најмногу ќе ги израдува децата, но и оние од нас кои обожаваме вакви прекрасни деликатеси.

Маркетинг

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

За филот ни треба:
Жолт фил:

1. 1л млеко
2. 150гр шеќер
3. 4 јајца
4. 7 лажици брашно
5. 18 гр ванилин шеќер
6. 250гр путер

Бел фил:
1. 750 мл слатка павлака

За кората ни требаат 850гр лиснато тесто

Посипете ја со шеќер во прав.

Извор: Аурора рецепти

Поврзано

Back to top button