Рецепти

Ако имате 1 јајце, вода и брашно, направете го овој рецепт: Никогаш не сте пробале нешто повкусно!

Реклама
Реклама

Ако имате 1 јајце, вода и брашно, направете го овој рецепт.

Никогаш не сте пробале нешто повкусно!

Состојки:

Маркетинг

160 ml топла вода
5 g пивски квасец

1 јајце
2 лажици шеќер

Маркетинг

2 лажици масло
рендана кора од портокал


Фото принтскрин

360 гр брашно
2 гр прашок за пециво

1/2 лажичка сол
една лажичка путер

Деталите за подготовката погледнете ги во видеото.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .
Back to top button