Моника повторно пуши марихуана, но овој пат дома – што мислите, дали полицијата ќе ја приведе?

Моника повторно се снимаше како пуши марихуана Но овој пат таа го направи тоа од дома, откако пред два дена беше приведена затоа што се снимаше како пуши марихуана по улиците низ…

Подобрете си го љубовниот живот така што ќе го откриете љубовниот стил на секој хороскопски знак!

Секој хороскопски знак има свој посебен „љубовен потпис“ кој зборува на кој начин сака и како сака да ја почувствува возвратената љубов. Во продолжение прочитајте како да го одредите својот љубовен стил…

Постојат жени кои не „паѓаат“ на комплименти, кои не се импресионирани од убавите зборови…

Постојат жени кои не „паѓаат“ на комплименти, кои не веруваат во убавите зборови… Постојат жени кои не го гледаат само богатството… Постојат жени кои веруваат во мали работи кои ги прават среќни……

Близнаци: Друштвен знак кој секогаш сака да биде помеѓу луѓе

Движењето и контактите со луѓе е она што ги прави среќни младите Близнаци. Тие постојано мора да бидат во движење, со цел да го потврдат својот идентитет. Комуницираат со леснотија и затоа…

Супер идеи за модерен маникир за кратки нокти

Модерната индустрија ги диктира своите модни правила: Минимална должина на ноктите и максимална боја! Погледнете го нашиот избор за модерен пролетен маникир, кој ќе биде корисен и за најкратките нокти. Црвен маникир…

Интересен и корисен трик: Еве како да го исушите лакот на ноктите за само неколку секунди

Дури и кога производителите на лак гарантираат сушење на лакот за само една минути, речиси секогаш успеваме да ги уништиме ноктите. На општа среќа на дамите, пронајдовме одличен трик кој навистина ќе…

Витамини кои ќе ви помогнат да ја одржувате вашата младост

Со цел долго време да одржувате млад и убав изглед, покрај здравиот начин на живот, неопходно е да ги вклучите и овие витамини кои се вистински еликсири на младоста. Полифеноли Полифенолите се…

Политичари, време е да ја декриминализирате марихуаната!

Дали сте за декриминализација на марихуаната? Пушењето марихуана во Швајцарија е целосно декриминализирано, како и во Холандија и Португалија, а деновиве тоа го направи и Норвешка. Норвешка донесе историска одлука да ги…