МАКЕДОНИЈА И БАЛКАНОТ се збогува со ЏАРО: Мислевме се може да замине, само ти не!

Кралот на шоубизнисот од минатиот век. Човекот кој им ја отвори македонската врата на сите балкански ѕвезди. Пред нашата публика, благодарение на него, за првпат стапнаа популарните имиња како Здравко Чолиќ, Мишо Ковач, Маја Оџаклиевска, Оливер Драгојевиќ, „Бијело дугме“, Тереза Кесовија, Лепа Брена. Македонија и Блаканот денеска се збогува со Велибор Џаровски-Џаро. На 75 годишна … Продолжи со читање МАКЕДОНИЈА И БАЛКАНОТ се збогува со ЏАРО: Мислевме се може да замине, само ти не!