Вода Саси (Sassy) – ослабнете 10-12 килограми за еден месец

За еден месец може да ослабнете и до 12 кг!

 

* 1,5-2 литри вода
* 1 лажичка ѓумбир
* 1 краставица (средна големина) – исечена на кругови
* 1 лимон – исечен на кругови
* свежо нане или 1 лажичка суво нане.

ADVERTISEMENT

Смесата се меша и се става во стаклен или пластичен сад да стои во фрижидер. Пред употреба треба да одстои 8-10 часа. Најдобро е да се прави навечер, а да се пие во текот на наредниот ден.

Sassy 1

За еден месец може да ослабнете и до 12 кг! За подобро постигнати резултати се препорачува при конзумирање на оваа диета, да се избегнува леб и да се јаде умерено.

Добро е да има и мала физичка активност бидејки се слабее, па да ги зацрврстите своите мускули.
(пр. трчање – три пати во неделата или секој ден)

Не се препорачува на трудници и жени во тек на доење, ниту пак луѓе кои имаат проблеми со желудникот или пак на луѓе алергични на било која од наведените состојки.

 

Facebook Comments
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.