Вратете ѝ ја црната боја на вашата стара облека со овој едноставен и генијален трик

Сега можете да ѝ ја вратите црната боја на вашата облека со овој едноставен но ефикасен трик за кој ви е потребна само една евтина состојка која сите ја имате во кујната.

Биберот е незаменлив зачин кој го подобрува вкусот на јадењата. Но, за многумина исто така е голем помошник при перењето на облеката, затоа што ѝ ја враќа црната боја на вашата темна облека. Сакате да го испробате овој трик? Во продолжение погледнете што треба да направите.

ADVERTISEMENT

Додајте една лажичка црн бибер во прав во машината за перење, заедно со облеката. Вклучете ја машината и перете на вообичаената програма. Се прашувате зошто е корисен овој трик? Абразивноста на биберот ги чисти остатоците од детергентот на облеката, поради кои бојата почнува да побелува. Црнилото од овој зачин ѝ дава дополнителна црна нијанса на вашата темна облека. Не плашете се од дополнителни траги – машината ќе ги испере!

Facebook Comments
(Visited 5 times, 1 visits today)