Витаминска бомба: Оваа зимска салата ќе ви помогне да се ослободите од маснотиите во организмот

Ако се чувствувате тешко, тогаш значи време е да го исчистите организмот со помош на оваа здрава и вкусна салата, идеална за студените денови.

Многумина овие денови претераа со храната, а после празничното прејадување е лошо по вашето здравје. Затоа, наполнете го организмот со витамини и намирници полни со нутриенти, а оваа салата е едно од решението.

ADVERTISEMENT

Потребни состојки:

  • 2 средни главици цвекло
  • Спанаќ
  • 3 средни моркови
  • Малку листови од магдонос
  • Сол
  • Бибер
  • Зејтин
  • Оцет

Начин на подготовка: Измијте ги добро сите состојки, па ситно исечкајте ги или изрендајте ги. Ставете им сол, бибер, зејтин и оцет, па одозгора ставете ситно исечкан магдонос. Уживајте!

Facebook Comments
(Visited 32 times, 1 visits today)