Не, турската актерка не го изневepyвала сопругот со неговиот татко – обожавателите во шoк, вистината е уште пострашна!

Тие се впуштија во афера само неколку дена откако тој и стана свекор, откри извор близок до познатата турска актерка.

Фото: Принтскрин

Познатата турска актерка Ѓокче Бахидар (39) своевремено пред јавноста се пожали дека нема среќа во љубовта, а потоа протекоа деталите од нејзиниот однос со нејзиниот поранешен сопруг, актерот Алија Сунал (43).

Како што пренесуваат голем број медиуми во регионот, Ѓокче наводно го изневерила својот сопруг, и тоа со неговиот татко.

Во прашање е актерот Кемал Сунал, но проблем со овие гласини што можевме да ги прочитаме во многу медиуми, е што Кемал, кој важи за еден од најпознатите турски актери, е поч- инат, и тоа уште во 2000 година, значи 11 години пред неговиот син Али и Ѓокче да стапат во брак.

Фото: Принтскрин

Ѓочке и синот на Кемал, Алија, се венчаа во 2011 година, а бракот им траеше само една година.

Познатата актерка тогаш за медиумите откри:

„Во брак влеговме со голема љубов, но одлучивме да ставиме точка на него бидејќи патиштата ни се разделуваат“.

Ѓокче не сакаше да ги открие причините за нивниот развод, но наводно нејзина блиска пријателка за турските медиуми изјавила дека бракот и се распаднал затоа што нејзиниот поранешен сопруг ја фатил со свекорот.

„Починатиот Кемал беше голем за водник. Тие двајцата се впуштија во аф ера само неколку дена откако и станал свекор. Меѓу нив долго време постоела фатална привлечност, а нејзе не и пречеше ни тоа што Кемал од неа е постар 30 години“, откри тогаш неименуван извор, а оваа вест ја објавија бројни медиуми, меѓу кои и најчитаните портали во регионот.

Но очигледно дека оваа е далеку од вистината, а причината за разделбата меѓу Али и Ѓокче останува „мистерија“.

Фото: Принтскрин

Кемал во златната ера на киното важеше за еден од најпознатите турски актери и има освоено голем број награди.

Фото: Принтскрин

Инаку, Ѓокче се прослави со улогата на Лејла во популарната турска серија „Кога лисјата паѓаат“. Во серијата главната приказна се вртеше околу семејството на Али Риза и неговата жена Хајрије, кои своите деца ги воспитуваа со висока морална свест и силни чувства за семејните врски.

Во серијата играше и сопругата на Бали-бег, односно актерката Фахрие Евџан која во серијата ја играше Неџла.

Фото: Принтскрин

Ѓокче ја толкуваше улогата на една од ќерките на Али, а во продолжение погледнете како таа изгледа денес…

Фото: Инстаграм/ Ѓокче Бахадир

Фото: Инстаграм/ Ѓокче Бахадир

Фото: Инстаграм/ Ѓокче Бахадир

Фото: Инстаграм/ Ѓокче Бахадир

Фото: Инстаграм/ Ѓокче Бахадир

Фото: Инстаграм/ Ѓокче Бахадир

Фото: Инстаграм/ Ѓокче Бахадир

Фото: Инстаграм/ Ѓокче Бахадир

Фото: Инстаграм/ Ѓокче Бахадир

Фото: Инстаграм/ Ѓокче Бахадир

Фото: Инстаграм/ Ѓокче Бахадир
(Visited 1.983 times, 1 visits today)