На принцот Вилијам му се крева косата на главата кога ќе слушне дека Кејт носи близнаци?

На принцот не му е сеедно дали Кејт носи близнаци или не

И додека чека неговата сопруга Кејт Мидлтон (36) да роди трето дете, принцот Вилијам (35) вели дека се подготвува така што спие повеќе бидејќи за некое време тоа нема да може да го прави. Иако во медиумите се зборуваше дека војвотката од Кембриџ носи близнаци, Вилијам потврди дека тоа не е вистина, но и дека воопшто не би бил воодушевен од таквите вести.

ADVERTISEMENT

„Близнаци? Па моето ментално здравје би било под знак прашалник ако добиеме близнаци. Две деца се супер и не знам како ќе се снаоѓаме со три. Мислам дека постојано ќе бидам изморен“ изјави принцот. Тој и Кејт имаат син Џорџ кој има 4 години и двегодишна ќеркичка Шарлот, а Кејт третото дете треба да го роди во април. Од Бакингемската палата се уште не го откриле полот на детето.

Facebook Comments
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.