Викторија Лоба спортски активна – атрактивната пејачка учествуваше на скопската трка

Во неделата се одржа „Skopje Run 10K“, трка која се одржува втора година по ред на скопските улици. За разлика од првиот пат, сега имаше многу повеќе пријавени, а се трчаше под мотото „Секој километар значи“.

Дел од овогодинешните учесници беше и атрактивната пејачка Викторија Лоба, која на социјалните мрежи сподели фотографија од тамошната атмосфера.

ADVERTISEMENT

Облечена во спортска опрема и целосно подготвена, Лоба ја покажа својата одлична кондиција.

 

Facebook Comments
(Visited 23 times, 1 visits today)