Огласи

користи

Ставете чешне лук под перницата – еве кои се’ болести ќе ги излечите
BEAUTY

Ставете чешне лук под перницата – еве кои се’ болести ќе ги излечите

Уште од одамна лукот се сметал за чудесен лек кој помога во борбата против многу болести. Затоа, тие честопати се…
Придобивките од јапонското јаболко се големи – еве зошто треба да го консумирате
BEAUTY

Придобивките од јапонското јаболко се големи – еве зошто треба да го консумирате

Сезона е на јапонски јаболка, а тие ви нудат многу користи за кои можеби и не сте слушнале. Јапонското јаболко…
Моќта на индиските ореви – само 4 дневно ќе направат чуда за вас
BEAUTY

Моќта на индиските ореви – само 4 дневно ќе направат чуда за вас

Индиските ореви се популарни ширум светот поради нивниот нежен и сладок вкус. Поради многуте витамини и минерали кои го содржат,…
Магдонос – здрав зачин кој ви нуди многу користи
BEAUTY

Магдонос – здрав зачин кој ви нуди многу користи

Магдоносот е многу лековите и со векови се користи токму поради своите исцелувачки својства. Содржи висока концентрација на хлорофил кој…
Најсилниот природен антибиотик се наоѓа во оваа билка
BEAUTY

Најсилниот природен антибиотик се наоѓа во оваа билка

Медицината никогаш во историјата не била развиена колку што е денес, но од друга страна, човекот не може да оди…
Квасец – одличен пријател за нега на кожата, косата, ноктите, но и за подобрување на вашето здравје
BEAUTY

Квасец – одличен пријател за нега на кожата, косата, ноктите, но и за подобрување на вашето здравје

Квасецот најчесто го користиме за подготовка на различни теста, но овој додаток може да биде и одличен сојузник за нега…
Back to top button