Со кој хороскопски знак НЕ треба да се впуштите во љубовна врска

Ракот со Стрелец, а Рибите со Лав …

ФОТО: serenataflowers.com

Ако ѝ верувате на астрологијата, во продолжение дознајте со кој не би требало да започнувате љубовна врска.

Овен – со Јарците

Вие сте спонтани, а Јарците не можат да отидат на вечера без резервација.

Бик – со Водолија

Водолиите се премногу елегантни за да ги следат вашите луксузни барања.

Близнаци – со Скорпија

Уште пред да ве бакне, Скорпијата бара верност, а не флерт и игра!

Рак – со Стрелец

Кога нешто ќе ве мачи, Стрелците ќе ви кажуваат шеги, а вие ќе се чувствувате несфатени.

Лав – со Риби

Кога Рибите ќе паднат во депресија, ќе ве игнорираат одреден период, а тоа не ви годи!

Девица – со Вага

На Вагата не ѝ оди добро со обврзувањата…

Вага – со Девица

Ќе чувствувате притисок за да направите нешто, а тоа не ви е во полза.

Скорпија – со Близнаци

Нивното флертување ќе ве претвори во бесна и љубоморна личност.

Стрелец – со Рак

Раковите се одлични пријатели, но трудете се да ви останат само пријатели!

Јарец – со Овен

Овенот е детето во Зодијакот, а вие сте организирани и доследни на обврските…

Водолија – со Бик

Неговата љубов кон скапи работи е нешто што вие како хуманитарци не би можеле да го сфатите.

Риби – со Лав

Гордиот Лав тешко ја покажува својата чувствителна страна.

Facebook Comments
(Visited 1.358 times, 1 visits today)