Smoked Marshmallow – нова хит техника за фарбање на коса

Нови хит прамени што најмногу ќе ги воодушеват девојките што ги сакаат светлите нијанси

Оваа година во мода се луди и необични бои, разни варијанти на популарната „омбре“ техниката на фарбање, но и нешто што е малку понормално за сите оние кои сакаат да направат промена, но без преголем исчекор надвор од нивната сигурна зона. Во прашање е нов тренд кој во „бјути“ светот го нарекуваат „smoked marshmallow“ и е совршен за девојките кои сакаат да ја освежат косата со студени, светли прамени.

ADVERTISEMENT

Овој тренд го осмисли познатата фризерка Меган Мартинез која истакна дека во прашање е фризура која е одлична за сите дами кои не сакаат премногу често да го посетуваат својот фризер. Од друга страна во прашање е фризура која е совршен избор и за бринетите кои сакаат мала промена, но не сакаат целосно да навлезат во светот на блондинките.

View this post on Instagram

That profile thoughhh 💋💋

A post shared by Megan Ilene Martinez (@hairbymegaria) on

Треба само на одредени места да ја поправите новата коса што ви расте, па и понатаму ќе изгледа убаво и ускладено, вели Меган за популарниот портал „Allure“.

View this post on Instagram

look at alll that hair 😍 #sundayfunday

A post shared by Megan Ilene Martinez (@hairbymegaria) on

Па дали би се осмелиле да го пробате овој неодолив „smoked marshmallow“ тренд?

Facebook Comments
(Visited 837 times, 1 visits today)