Еден хороскопски знак не може да издржи без секс – дознајте за кој станува збор!

ADVERTISEMENT

Скорпиите се истрајни, решителни, одлучни и страстни. Нивните чувства се интензивни, а понекогаш се повлечени во себе, анализирајќи ги задоволството и тагата кои ги носи животот.

Кога станува збор за љубов, страст и секс, Скорпиите секогаш го имаат главниот збор. Тие имаат алфа и омега сексуални вештини, па токму затоа лесно ќе ве одведат во својот свет исполнет со фетиши. Познати како врвни љубовници, Скорпиите имаат неодолива моќ на привлечност и силно изразена аура со која можат да ја привлечат буквално секоја личност, но и да ја натераат да игра по нивните правила. Ако случајно се најдете на мета на Скорпија, имајте на ум дека е само прашање на време кога ќе „паднете“ на нејзините трикови. Оваа ваша ноќна авантура ќе биде крунисана со најзабавниот секс кој некогаш сте го имале. Тие многу сакаат секси долна облека, па ако сакате да ги заведете, знаете на која карта треба да играте.

ADVERTISEMENT

Длабочината на карактерот на Скорпијата најмногу доаѓа до израз кога таа е среќно заљубена. Кога таа е во емотивно стабилна љубовна врска, најдобро ги изразува своите чувства, страст, енергичност и нежна природа. Ако сакате да имате „врска без обврска“ со Скорпија, подобро барајте друга личност, бидејќи нема да можете да ја поднесете интензивноста и длабочината во карактерот на Скорпијата.

 

Facebook Comments
(Visited 38 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT

ADVERTISEMENT