Погледнете како изгледа синот на турската Моника Белучи

Оваа мајка важи за една од најубавите актерки во турските серии

Познатата турска актерка Нургул Јесличај која најпрво ја запознавме преку нејзината улога на Јасмин во серијата „Љубов и казна“, а потоа и по улогата на Ѓулсерен од „Парампарче“ и во приватниот живот е вистинска убавица. Таа од бракот со Чем Озер има 12 годишен син кој многу често пред новинарите знае да каже дека е горд на својата мајка.

ADVERTISEMENT

Инаку, Нургул турските медиуми ја споредуваат со Моника Белучи …

Facebook Comments
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.