Хурем беше оставена од партнерот додека беше бремена, но таа денес е среќна самохрана мајка (видео)

И нејзиниот живот е како турска серија…

Познатата турска актерка Мерјем Узерли која што се прослави со улогата на султанката Хурем во познатата турска сапуница „Сулејман величествениот“ денес е среќна самохрана мајка на четиригодишната ќерка Лара.

ADVERTISEMENT

Нејзината преслатка ќерка деновиве го прослави својот 4 роденден, па мајка и и приреди настан кој е за паметење.

#earlybird #happy #love #family #loveofmylife #winter ❤️???♥️❤️

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on

Мерјем со таткото на Лара се запозна за време на снимањето на „Сулејман величествениот“. Станува збор за бизнисменот Кан Атеш од кого набргу ќе забремени, но тогаш животот како да почна да и оди во надолна линија. Имено, Кан кој е постар 17 години од неа не сакаше Мерјем да го задржи бебето бидејќи веќе е татко на две возрасни деца и сметаше дека бебето (!) ќе ги расипе сите убави работи што ги имаат во врската. Тогаш за неа започнуваат вистинските проблеми кои се претворија во тешка депресија поради што ќе ја напушти Турција и ќе се врати да живее во Германија. Таа во Берлин и ќе ја роди својата ќеркичка – девојчето поради кое и започнаа нејзините проблеми, но поради кое познатата актерка на крај повторно ќе се застане на свои нозе и ќе ги помине сите животни бродоломи.

Во меѓувреме ќе и се случат и неколку љубовни врски, но по се изгледа дека најцврста и е врската што ја има со сојата ќерка. Таа нејзе и го подари животот, а како што се пофали на Инстаграм, каде редовно објавува фотографии со малата Лара, на нејзиниот роденден си дозволи максимално уживање во совршената тематска роденденска забава која што самата ја осмисли.

Лара и нејзината мајка родендененот го прославија облечени како Мини Маус,  а Мерјем ја покани и вистинската Мини, гостинката на која најмногу и се радуваше Лара.

Facebook Comments
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.