Најпознатата Албанка на светот со овој минијатурен костим за капење повторно го „сруши“ интернетот

ADVERTISEMENT

Пејачката Рита Ора повторно се пофали со своето совршено тело кое што секогаш гордо го покажува.

Познатата пејачка со албански корени често можеме да ја видиме во тесни, кратки фустани и „жешки“ панталони, но исто така ја гледаме и во храбри костими за капење, кои на Рита и се омилено парче облека за време на одмор.

ADVERTISEMENT

Run the Roads. #restinbitchface

A post shared by RITA ORA (@ritaora) on

 

Таа ова лето постојано нѐ воодушевува со фотографии на кои позира во костими за капеље и го покажува своето беспрекорно тело, а една од нејзините последни објава на Инстаграм со нејзиниот најнов костим, го „сруши“ интернетот.
На оваа објава, Рита собра речиси милион лајкови, за помалку од 20 часа, а коментарите се повеќе од позитивни.

ADVERTISEMENT

Peach Bellini anyone?

A post shared by RITA ORA (@ritaora) on

Таа и пред еден месец ги воодушеви сите кога костимот за капење го комбинираше со бојата на косата, како и со едноделниот бел костим со карнери и тенки црни линии со кои максимално ги истакна своите слаби, долги нозе и покажа дека е во топ форма.

Па, големо БРАВО за нејзиниот изглед!

Facebook Comments
(Visited 40 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT