По Кајли Џенер и Ријана остро ја нападна – дали е ова крај за познатата социјална мрежа?

Познатата пејачка бесна поради непримерна реклама

Неодамна еден Твит на Кајли Џенер ја сруши вредноста на Снапчет за 6.1 отсто, односно околу 1.3 милијарди долари, а сега се случи слична ситуација, но многу посериозна и понезгодна. Овој пат вредноста на акциите на социјалната мрежа ги сруши Ријана и тоа за 4 отсто откако ја нападна платформата поради непримерна реклама. Таа со тоа предизвика штета од речиси милијарда долари и голема е веројатноста по оваа непријатна ситуација социјалната мрежа да не може да закрепне. Имено, на Снепчет се појави реклама за играта „Would You Rather“ („Дали повеќе би сакале“) каде беа понудени опциите – дали ќе и удрите шлаканица на Ријана или ќе го удрите Крис Браун.

ADVERTISEMENT

Иако рекламата веднаш беше тргната подигна толку прашина па реакциите од јавноста со брзина на светлината се ширеа низ мрежата. На крајот за целата работа дозна и Ријана која преку нејзиниот профил на Инстаграм порача дека треба да се засрамат бидејќи се шегуваат со семејното насилство и сите жртви што го почувствувале.

Целата оваа ситуација за Ријана беше посебно потресна и чувствителна. Имено убавицата од Барбадос во 2009 година додека беше во врска со познатиот репер беше жртва на брутален физички напад од него. Познатиот музичар маченички ја тепаше и ја гризеше по телото. Крис поради тоа беше осуден на шест месеци општествено корисна работа, а доби и пет години условна казна и забрана да и се приближува на пејачката во близина помала од 50 метри.

Facebook Comments
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.