SEVENTEEN Natural Velvet Longlasting Matte Foundation

690.00 ден

Течна пудра од SEVENTEEN

Долготрајна течна мат пудра Natural Velvet Longlasting Matte Foundation

ОПИС

Ако сакате да имате прекрасен тен ви предлагаме да ја користите течната пудра Natural Velvet Longlasting Matte Foundation од SEVENTEEN. Пудрата има течна, кремаста структура која лесно се нанесува и го прави лицето кадифено мазно и меко. Содржи витамини А , Е и Ф и полисахариди за обновување и хидратација на кожата како и за заштита од појава на брчки. Изработена е според најнова технологија, без додатток на масла, погодна за сите типови на кожа. Содржи СПФ 20 за заштита на лицето од штетните сончеви зраци и долготрајна е преку целиот ден.

Начин на употреба: Се нанесува многу лесно и со неа ќе добиете совршен природен изглед кој ќе остане на вашето лице преку целиот ден.