Почина хрватската легенда Оливер Драгојевиќ. Слава му!

Оливер Драгојевиќ, легендата од хрватската музичка сцена, почина по едногодишна битка со рак на белите дробови. Тој зад себе ја остави својата сопруга Весна, со која беше во брак 44 години, синот Дино (42) и близнаците Дамир и Давор (39).

ADVERTISEMENT

После фазата на тешко лекување, одреден период тој се чувствувал многу подобро, но сепак, лекувањето му одзело многу енергија и сила. Кон крајот на месец март Драгојевиќ доби награда за животно дело, кое во негово име ja примиja Џибони, Петар Грашо и Синиша Скарич. Тој тогаш се обрати со видео порака.

ADVERTISEMENT

Нека почива во мир, ваквите легенди никогаш не се забораваат!

Facebook Comments
(Visited 1 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT