Пејачката од Израел и покрај несреќата што и се случи успеа да победи на Евровизија

Престижниот музички фестивал Евровизија заврши, а пејачката Нета Барзилај од Израел и покрај несреќата што ја доживеа поради која и беше укажана лекарска помош, сепак успеа го освои првото место.

Претставничката од Израел, Нета Барзилај (25), по настапот во полуфиналето се лизна на скалите и падна, па веднаш и беше пружена лекарска помош. Имено кога дознала дека ќе оди во финалето, Израелката била пресреќна, но во еден момент изгубила рамнотежа и само се лизнала низ скалите и покрај тoа што се држела за оградата.

ADVERTISEMENT

Фановите и публиката беа загрижени поради нејзината несреќа, но Нета сепак успеа да се појави во финалето, па дури и да го освои првото место.

Погледнете го нејзиниот настап …

Facebook Comments
(Visited 5 times, 1 visits today)