Ви го претставуваме нашиот омилен парфем за оваа есен

Никој не може да му одолее на овој цветен мирис

ADVERTISEMENT

ADVERTISEMENT

Ако ги сакате парфемите, носиме одлични вести за вас. Новата сезона покрај пониските температури ќе ни донесе и многу нови парфеми од најпознатите брендови, па веруваме дека меѓу нив без проблем ќе најдете нешто и за вас. Што се однесува до нас оваа есен довербата ќе му ја поклониме на новиот парфем Bloom од Gucci кој овој пат доаѓа во прекрасно розово пакување и ни носи освежувачки цветни ноти. Станува збор за парфем кој ја пресликува филозофијата која во моментот владее и со есенската колекција на истоимената модна куќа. Тој ја слави автентичноста, виталноста и разноликоста на жените за кои и е создаден. „Сакав богат цветен мирис, мирис кој ве води во голема градина исполнета со цвеќиња и изобилство од букети. Градината е убава како и жените, разнобојна, дива, таму каде што е се. А Gucci Bloom парфемот е токму како таа градина како преку сетилото за мирис би ве однел таму“, вели Алесандро Мишел, креативниот директор на еден од нашите омилени брендови.

„Шишенцето не е дизајнирано женствено за да ги заведе мажите, туку затоа што оди во чекор со жената што го носи овој мирис. Ретро и нежен поради бојата, со чисти, витки линии и не е проѕирен – стаклото е лакирано и потсетува на порцелан, еден од моите омилени материјали“ вели Алесандро. На надворешното пакување преовладува мотивот на Хербариум, црвено бел дезен со листови, гранки од цреши и цветови ставени во црна рамка.

ADVERTISEMENT

Facebook Comments
(Visited 4 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT


loading...