Нов скандал во кралското семејство и за тоа е виновна Меган Маркл?

После јавното извинување и наводно помирување, сестрата на Меган Маркл направи нов скандал.

Семејството на Меган Маркл не престанува да ја интригира британската, но и светската јавност. Најмногу неволји во кралското семејство создава Саманта, сестрата по татко на војвотката од Сасекс. Саманта Маркл, после бројните скандали, се одлучи на нов потег – овој пат таа се обиде да влезе во Кенсингтонската палата за да зборува со Меган, но обезбедувањето ја спречи во тоа.

ADVERTISEMENT

Таа во палатата пристигнала со својот партнер и барала да ја види Меган, а кога реагирало обезбедувањето, таа им предала писмо за својата сестра. Потоа направила еден бизарен потег: Отишла во сувенирница и купила маска со ликот на принцот Хари.

Facebook Comments
(Visited 49 times, 1 visits today)