Неделен хороскоп: Лавовите ќе имаат успешна работна недела, а Вагите ќе блескаат од страст

Хороскоп од 11.03 – 17.03.2019 година!

ФОТО: articles.spiritsciencecentral.com

ОВЕН (21 март – 20 април)

ADVERTISEMENT

Оние кои имаат сопствен бизнис, најверојатно ќе мораат да работат прекувремено, а и останатите доста ќе работат, па нема да имаат време за многу размислување. Ќе имате интересни моменти со саканата личност. Не заборавајте на редовен одмор и доволно сон.

БИК (21 април – 20 мај)

Кога на другите ќе им се чини дека не може подобро, вие сте оние кои ќе им докажете дека секогаш можете да остварите нешто повеќе. Би било добро да го анализирате вашиот љубовен однос од повеќе аспекти. Што се однесува до здравјето, ќе бидете силни и подготени да поместувате планини.

БЛИЗНАЦИ (21 мај – 20 јуни)

Пред вас стојат нови можности, па само од вас зависи како ќе ги искористите. Не заборавајте да гледате позитивно. Што се однесува до љубовта, малку ќе бидете поопуштени и спремни за заводување. Медитирајте – тоа ќе ве направи посреќни.

Премини на следната страна >>

Facebook Comments
(Visited 5.605 times, 1 visits today)