Неделен хороскоп: Биковите ги очекува нова добивка, а Близнаците ќе имаат мали кавги со партнерот

Хороскоп од 08.04 – 14.04.2019 година!

ФОТО: graziadaily.co.uk

ОВЕН (21 март – 20 април)

ADVERTISEMENT

Бидете трпеливи и обидете се да разберте дека успехот не доаѓа преку ноќ. Потребни се упорност и истрајност. Емотивниот однос моментално ви е во криза, а ако сакате да го пребротите треба повеќе да комуницирате со вашиот партнер. Генерално ќе се чувствувате добро.

БИК (21 април – 20 мај)

Ве очекува некоја добивка, а најверојатно тоа ќе биде некое наследство во блиска иднина. Овој период партнеот ќе ви биде голема поддршка и мотивација. Обидете се повеќе да излегувате на воздух.

БЛИЗНАЦИ (21 мај – 20 јуни)

Конечно ќе го добиете одморот кој долго го чекавте и кој го заслуживте. Подгответе се за кратко патување. Ќе имате мали кавги со вашиот партнер, но ќе ги решите со искрен разговор. Добра здравствена состојба.

Премини на следната страна >>

Facebook Comments
(Visited 4.087 times, 1 visits today)