Млеко со лук и мед: Природно средство против болки и воспаленија (Рецепт)

Силната болка во грбот мачи многумина. Затоа, еве едно природно лековито средство кое може доста да ви помогне.

Потребни состојки:

  • 4 чешниња лук
  • Една чаша млеко
  • Мед, по вкус

Начин на подготовка: Млекото и лукот ставете ги во еден сад и оставете ги да зовријат на тивок оган, постојано мешајќи. Кога ќе зовријат, тргнете ги од оганот, оставете ги да се оладат, па по желба засладете со мед. Овој напиток не би требало да го пиете повеќе од еднаш дневно, зашто тоа е сосема доволно за да ги олесните болките.

Facebook Comments
(Visited 9 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT

ADVERTISEMENT