Меланија Трамп изгледаше прекрасно во ова издание, но кога се сврте светската јавност остана згрозена од она што го виде (фото)

Меланија во посета на центарот за децата на имигрантите

ADVERTISEMENT

Првата дама на Америка, Меланија Трамп, беше во посета на центарот за децата на имигрантите по бурната реакција што следуваше од јавноста поради одвојувањето на децата од нивните родители кои илегално пристигаат во Соединетите Американски Држави. Но Меланија веднаш се најде во центарот на вниманието, овој пат поради натписот „Стварно не ми е гајле, а тебе?“ што го имаше на јакната.

ADVERTISEMENT

Во прашање е јакна од Зара која чини само 39 долари и поради која предизвика бурни реакции на социјалните мрежи.

ADVERTISEMENT

По скандалот се огласи и претседателот Доналд Трамп кој на Твитер напиша дека натписот се однесува до медиумите што шират лажни вести и дека нема никаква скриена порака поврзана со имигрантите.

Facebook Comments
(Visited 1 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT

loading...

loading...