Меган Маркл е бремена – потврдено е од Кенсингтонската палата!

ADVERTISEMENT

Пристигнува уште едно кралско бебе!

Меган Маркл е бремена! Војвотката од Сасекс и принцот Хари го очекуваат своето прво дете. Тие моментално се наоѓаат во посета на Австралија, а на официјалниот Инстаграм профил на Кенсингтонската палата потврдено е дека тие двајца го очекуваат своето прво дете.

ADVERTISEMENT

„Нивното кралско височество Војводата и Војвотката од Сасекс со задоволство објавуваат дека Војвотката од Сасекс очекува принова, која на свет ќе дојде пролетта, 2019 година“

Facebook Comments
(Visited 48 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT

ADVERTISEMENT