Меган Маркл блескаше во карираниот капут од 2700 долари

Меган на својата посета во Шкотска се појави во беспрекорно издание

Принцот Хари и неговата сакана, поранешната актерка Меган Маркл стигнаа во Единбург, првото место што го посетија при нивната официјална посета на Шкотска. За оваа пригода 36 годишната Меган избра капут со традиционалниот шкотски дезен. Станува збор за познатиот британски бренд „Burberry“ за кој треба да издвоите нешто повеќе од 2200 евра. Под него носеше црни, широки панталони од „Veronice Beard“ кои поради должината можеби не се најдобар избор за дождливото време, додека чантата е од „Strathberry“.

ADVERTISEMENT

Па, дали ви се допаѓа ова издание на Меган?

Facebook Comments
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.