Не те родила мајка за други да те тепаат – коментарот на Наташа Беквалац ќе ве остави без зборови!

Наташа Беквалац беше жртва на семејно насилство

Јавноста е шокирана поради веста дека Наташа Беквалац беше брутално нападната и претепана од сопругот Лука Лазукиќ со кого пред само месец и половина ја доби ќерката Катја. Пејачката има повреда на окото и двапати беше во болница, а Лазукиќ доби забрана да и се приближува.

ADVERTISEMENT

💗

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on

 

Инаку, пред две години Наташа во акцијата „Стоп на насилството над жените“на српскиот весник Курир го сподели следниот коментар на оваа тема:

„Тоа е сериозна тема! Нема шанси да трпам или да бидам жртва на семејно насилство. Тоа би можело да ми се случи, но само еднаш, потоа тој би трпел последици од моја страна до крајот на животот. Тоа не смее да се премолчи, а ни да се трпи. Не те родила мајка други да те тепаат. Затоа ако жртвата има проблем тоа мора да се каже“.

Facebook Comments
No Comments Yet

Comments are closed