Специјално креиран за Филмскиот фестивал во Кан – фустанот на Кендал Џенер за кој зборуваат сите

Кендал Џенер беше ѕвезда на вечерта на премиерата на филмот „Girls Of The Sun“  на 71 Филмски фестивал во Кан.

Сите погледни беа вперени во познатата манекенка Кендал Џенер која неодамна од страба на медиумите беше прогласена дека го има најубавото тело на светот.

ADVERTISEMENT

Најубавата од сестрите Кардашијан на црвениот килим се прошета во гламурозен фустан од бел тил под кој и покрај проѕирниот материјал не носеше градник што посебно им се допадна на претставниците на посилниот пол…

Исто како и кога претходната вечер кога на „Chopard“ забавата се појави во оскуден фустан со кој многу малку остави на фантазијата.

 

Facebook Comments
No Comments Yet

Comments are closed