Жената со најубаво тело во најскандалозното издание на Канскиот филмски фестивал

Манекенката чие тело е прогласено за најсовршено ги изненади сите кога се појави во ова провокативно издание во Кан.

Кендал Џенер (22) која важи за најзгодна девојка во кланот Кардашијан- Џенер деновиве во Кан се прошета во потполно проѕирен фустан. Таа под фустанот не носеше градник така што нејзините голи гради беа во преден план, а што се однесува до гаќички носеше модел во боја на кожа.

ADVERTISEMENT

„Што е ова, па имај малку стил. Жените од целиот свет ги напаѓаат кога во јавноста ќе дојат бебе, а над ова сите паѓаат во несвест и ја подигаат до небото“ – гласи само еден од негативните коментари на нејзина сметка.

 

Многумина и порачаа дека изгледа вулгарно и евтино, а воедно не е ни прва која во вакво издание се појави на престижен настан. Имено пред неа тоа го направи Ријана и тоа во 2014 на доделувањето на CFDA наградите кога нејзините фотографии беа цензурирани на Инстаграм.

 

За разлика од тогаш, фотографиите на Кендал сега можете да ги најдете насекаде на социјалните мрежи, што е сигурен доказ дека движењето „Free the Nipple“ не беше залудно. Брадавиците веќе одамна го изгубија својот WTF ефект токму благодарение на познатите девојки кои ги покажуваа на сред улица и на разно-разни гламурозни настани, а за сето ова секако голема заслуга има и манекенката Кендал Џенер.

Што би се случило ако овие девојки ги „ослободат“ брадавиците и се прошетаат низ центарот на Скопје? Па, потоп најверојатно!

Што мислите вие за овој феномен?

 

Facebook Comments
No Comments Yet

Comments are closed