Виолетовата боја ја прави уште понежна и попривлечна: Кејт Мидлтон се појави во уникатна креација која чини 1.700 долари

Војвотката Кетрин блесна покрај својот сопруг, принцот Вилијам.

ADVERTISEMENT

Овој пат таа избра виолетова боја, која ја прави уште понежна и попривлечна. Оваа припадничка на британското кралско семејство носеше фустан кој е креација на Емилија Викстед и кој чини 1.700 долари. За стајлингот да ѝ биде целокупен, таа избра чантичка Aspinal и салонки од Џанвито Роси. Како се носеше со сето ова, погледнете во продолжение.

ADVERTISEMENT

Кетрин и Вилијам присуствуваа на самит посветен на менталното здравје во Лондон.

ADVERTISEMENT

 

Facebook Comments
(Visited 1 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT