По долгата црна коса, Калиопи се одлучи за сосема нов имиџ

Нашата поп пејачка Калиопи прилично кратко ја скрати својата коса и со новиот имиџ се пофали на Инстаграм.

Таа беше дел и од Евросонг и пееше на повеќе кампањи на ВМРО-ДПМНЕ, но вво изминатиов период ја нема на домашната музичка сцена, туку повеќе гостува надвор од земјава.

ADVERTISEMENT

Ви се допаѓа ли новиот стил на Калиопи?

Facebook Comments
(Visited 18 times, 1 visits today)