Познатата актерка на Инстаграм ја обвинија дека се дрогира откако ја видеа без шминка

Младата актерка Бела Торн откако објави фотографија на Инстаграм на која нема шминка многумина ја обвинија дека се дрогира.

Откако 20 годишната актерка Бела Торн на својата официјална страна на Инстаграм објави фотографија на која позира во минијатурен костим за капење и без грам шминка на лицето, па и се гледа заморот и лошиот тен, многумина веднаш ја обвинија дека почнала да се дрогира.

ADVERTISEMENT

Бела им одговори на сите кои неосновано ја обвинија за земање тешки дроги дека само е изморена од работа, нема шминка и дека има проблем со тенот. Таа додаде и дека го смета за одвратно тоа што некои без да размислуваат веднаш прибегнуваат кон тешки неосновани обвинувања. Таа ја искористи приликата и им порача на сите што оставаат негативни коментари дека треба да размислат за тоа што го зборуваат и да се обидат да се сетат дека иако станува збор за социјални мрежи, сепак зборуваат со вистински луѓе, па татково однесување е недозволиво.

Happy girl because I’m releasing two songs on Friday #GOAT #BITCHIMBELLATHORNE

A post shared by BELLA (@bellathorne) on

 

Но не е се така црно –негативните коментари беа многу помалку од позитивните кои и порачаа дека изгледа прекрасно и без шминка.

Што мислите вие?

Facebook Comments
No Comments Yet

Comments are closed