Вреска од самодоверба, а има вишок килограми, стрии и целулит – погледнете го ова секси издание на познатиот плус-сајз модел

Таа е една од најпознатите плус-сајз манекенки, а позната е и како голем заговорничка на природната убавина.

Искра Лоренс заедно со Ешли Грејам важат за најпознати плус-сајз манекенки. Познатата Британка е мошне активна и на социјалните мрежи каде редовно објавува фотографии пред своите пријатели и обожаватели без да користи Фотошоп и филтри. Таа овој пат објави неколку фотографии на кои е во бикини, а под една од нив напиша силна порака за самодоверба, односно дека е важно да се чувствувате добро во своето тело без разлика на несовршеностите како што се стриите, вишокот килограми и целулитот.

ADVERTISEMENT

🐯⚡️I wouldn’t usually post this but… I do wonder how many posts that start like this are actually for real. Because most of the time the pics are FIRE and that’s a good enough reason to post…I don’t over think what I post unless it’s a message I want to share but if I feel good I’ll post whatever pic I want. A bikini pic or anything else doesn’t have to have a philosophical caption or be about body posi because maybe it seems more purposeful now or demands more respect. You deserve the same respect regardless of what you choose to wear. ALSO don’t feel pressure to post swim or underwear pics for likes, follows or because u see people like me doing it. Your comfort and confidence is wayyyy more important, so stay true to you. So anyway just my random thoughts right now and here I am feelin🔥 in Vegas flexin on the gram with my lil back rolls and thick thighs and cel-u-lit.. no airbushin no problem #realisenough #nophotoshop #aeriereal #vegas #cellulit #tigerstripes 🐯⚡️ Bikini: @aerie

A post shared by i s k r a (@iskra) on

„Не треба да чувствувате притисок за објавување на фотографија во бикини особено кога ќе ме видите мене или некои други што го права тоа. Битно е вие добро да се чувствувате. Вашата самодоверба е најважна затоа останете верни самите на себе“, напиша Иксра под фотографијата на која позира во бикини покрај базен.

Во продолжение погледнете уште неколку фотографии на оваа позната дама која сосема оправдано им е пример на многу девојки и жени од целиот свет.

Facebook Comments
No Comments Yet

Comments are closed