Хороскопот и возењето: Најмногу казни добиваат Рибите, а најмалку Девиците

Хороскопскиот знак влијае и на вашите возачки способности. Забавувајте се и дознајте кои знаци се најдобри, а кои најлоши возачи.

Едно американско истражување покажало дека најмногу казни при возењето добиваат возачите родени во знакот на Риби, Овни, Водолии, Јарци и Ваги. Најмалку казни, пак, добиваат Девиците, Стрелците и Близнаците.

ADVERTISEMENT

Вага

Вагата сака рамнотежа и не сака да донесува одлуки набрзина. Тоа не е добра карактеристика за возачи, зашто при возењето често треба брзо да се реагира.

Водолија

Водолиите се доста импулсивни. Со нив управѕва Уран, планета која се карактеризира со брзина и немир, поради што овие личности не се најсигурни во сообраќајот.

Овен

Овните се егоцентрични и мислат само на себе, па често ги претекуваат другите возила, без да ја согледат нивната намера.

Риби

Рибите повеќе време поминуваат сонувајќи. Возањето бара голема концентрација, а Рибите не можат да ја дадат.

Скорпија

Скорпиите се склони на лудување, што често има врска со нивниот инстинкт за одмазда на оние кои им наштетиле. Прсечете им го патот, па голема е веројатноста дека ќе ве следат за да ви се одмаздт.

Бик

Поради својата изразена тврдоглавост, Бикот има тенденција да поминува на црвено светло.

Стрелец

Стрелците сакаат да ризикуваат, а за среќа се искусни во тоа. Често можете да видите како Стрелците разговараат по телефон додека возат.

Јарец

Јарците често се насочени исклучиво кон својата цел, што значи дека повеќе размислуваат за крајната дестинација, отколку за тоа како ќе стигнат до таму. Честопати не ги почитуваат правилата во сообраќајот.

Девица

Девиците се детални, па секогаш се држат до пропишаната брзина и не им е тешко да згазнат на кочницата.

Рак

Ракот е предодреден за семеен живот, па дури и на другите учесници во сообраќајот гледа како на членови од семејството. Но, понекогаш се чудни и може сосема непотрбно да засвират.

Близнаци

Близнаците се одлични во извршување повеќе работи истоврмено, па при возањето се способни да менуваат радио станици, да пијат кафе, па дури и да се шминкаат.

Лав

Лавовите се великодушни и сакаат да ја делат улицата со останатите возачи, а можеби токму нивното големо его ги тера да бидат најдобри возачи.

 

Facebook Comments
(Visited 13 times, 1 visits today)