На многумина им е доста од нејзиниот целулит – познатата „плус-сајз“ манекенка критикувана исто како и „анорексичните“ модели

Оваа девојка е една од ретките дами која постојани добива комлименти поради своите големи облини и вишокот килограми.

Имено, таа е позната токму поради својот буен изглед и како еден од највлијателните промотери на плус-сајз изгледот, со секое нејзино појавување и објава на Инстаграм предизвикува воодушевување и голем број лајкови.

ADVERTISEMENT

Станува збор за познатата „плус-сајз“ манекенка Ешли Грејем за која сме сигурни дека веќе многу добро ја знаете. Таа неодамна во Мајами снимаше нова модна кампања „Vinatage Car“ во едноделен костим за капење, а во преден план покрај преубавиот костим за капење се и нејзините стрии и целулит кои познатата манекенка не само што не ги крие туку и секаде гордо ги истакнува.

Сепак, не се сите воодушевени од нејзиниот изглед. Имено како што промовирањето на анорексичниот изглед беше погрешен екстрем за она што треба да преставува женската убавина, така и сега некои се загрижени дека ваквите параметри кои што ги промовираат познатите „плус-сајз“ убавици се повеќе личат на промоција на дебелината.

New suit – who dis? Drops in May👙

A post shared by A S H L E Y G R A H A M (@theashleygraham) on

Според критичарите на Ешли Грејем, таа не само што ја промовира дебелината која не е здрава и со тоа ги доведува во заблуда жените дека не треба да се борат со вишокот килограми, туку и нејзините провокативни фотографии се повеќе личат на некој евтин „софт“ еротски магазин, отколку на било што поврзано со модата.

🍑@talkwith_t 🍑

A post shared by A S H L E Y G R A H A M (@theashleygraham) on

Што мислите вие?

Facebook Comments
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.