Емили Ратајковски поради новите костими за капење се најде сред скандал

Емили Ратајковски повторно подигна прашина на социјалните мрежи со новите костими за капење од нејзиниот бренд „Inamorata“.

Имено, Емили неодамна се најде во проблеми заради својата линија со костими за капење која ја претстави при крајот на минатата година. Таа од неколку бренда беше обвинета дека ги копира нивните модели, а меѓу првите ја обвини Лиса Мари Фернандез, дизајнерка на костими за капење чии модели ги носат познатите дами од модната индустрија.

ADVERTISEMENT

New DROP is LIVE on the site now! @emrata by @livincool

A post shared by Inamorataswim (@inamorataswim) on

SWAMIS 🐍! Online now. @livincool

A post shared by Inamorataswim (@inamorataswim) on

 

ADVERTISEMENT

Но, атрактивната Емили не се загрижи премногу на обвинувањата, туку тоа им го предаде на своите адвокати, а на социјалните мрежи продолжи да ги рекламира своите модели. Истите можат да се најдат на официјалната страна на брендот по цена од 70 до 160 долари.

Па, дали би носеле некој од овие модели?

Facebook Comments
(Visited 4 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT