Цел свет зборува за преубавиот фустан на оваа девојка која по потекло е од Косово

Пејачката Дуа Липа изгледаше прекрасно на црвениот килим на доделувањето на Билбиорд наградите.

Познатата пејачка со потекло од Косово на настанот се појави во виолетов фустан со кој беше во центарот на вниманието,а е со потписот на познатиот француски дизајнер Александре Вутиер. Дуа го носеше со скапоцена грлица од „Bvlgari“  зачинета со зелени смарагди, подеднакво впечатливи прстени и залижана боб фризура, додека целото издание го зачини со црни високи потпетици со платформа.

ADVERTISEMENT

Facebook Comments
No Comments Yet

Comments are closed