Напивка која ги намалува ПМС тегобите, а можете да ја направите сами (рецепт)

Оваа напивка е специјално смислена за да им помогне на жените да воспостават баланс на хормоните во организмот.

Оваа напивка е специјално смислена за да им помогне на жените да воспостават баланс на хормоните во организмот.

ADVERTISEMENT

Потребни состојки:

1 чаша заледени дињи
1 портокал, исчистен и заледен
½ лажица ѓумбир во прав
½ чаша кокосов крем
½ чаша кокосова вода
¼ лажица куркума во прав

Прелив:

¼ кокосово брашно
1 портокал

Упатство за подготовка:

Најпрво ставете ги сите состојки во еден сад, а потоа блендирајте додека не добиете мазна смеса. Потоа ставете го пијалакот во чаша, прелијте го со кокосово брашно, па декорирајте го со портокал.

Facebook Comments
(Visited 15 times, 1 visits today)