Погледнете како изгледа овој дијамантски градник од милион долари

ADVERTISEMENT

Модната куќа Викториас Сикрет го претстави својот нов Fantasy bra, градник кој ќе ја отвори овогодинешната модна ревија.

Честа да го носи овој градник ѝ припадна на Швеѓанката Елси Хоск, манекенка. Градникот е сочинет од 21 илјади дијаманти и неговата вредност се проценува на милион долари, а изработката траела 930 часа.

ADVERTISEMENT

„Ова е Fantasy bra?! Ох Боже мој!“, била првата реакција на Елси. „Ова е најскапиот градник кој сум го видела во својата кариера, а одлично се вклопува и во мојот личен стил. Ме враќа во 90-тите и е сочинет од дијаманти – што е совршено за мене“, прокоментирала воодушевената манекенка, а потоа на својот Инстаграм профил покажа како ѝ прилега.

ADVERTISEMENT

Facebook Comments
(Visited 3 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT