Од неа не го очекувавме ова: Цел свет ѝ се смее на Меланија Трамп поради оваа нејзина комбинација (Фото)

Првата дама на САД, Меланија Трамп, се фотографираше во Египет пред Сфингите и пирамидите и тоа во модерна верзија на сафари одела, при што предизвика бурна реакција на интернет.

Меланија е позната по своите стајлинзи, но изгледа дека нејзиниот вкус ја предаде при нејзината посета во Египет. Интернетот бурно реагираше на модната одлука на 48-годишната дама.

ADVERTISEMENT

Сопругата на Доналд Трамп се фотографираше во беж сако, бела кошула, црна кравата, крем панталони и шешир со прикладна боја. Се чини дека ова ѝ стана најголем моден гаф. Меѓу популарните коментари на Интернет се појави и еден каде што Меланија Трамп ја споредуваат со Мајкл Џексон во спотот за песната „Smooth Criminal“ од 1988.

Facebook Comments
(Visited 7 times, 1 visits today)