Нова кампања на социјалните мрежи – споделете ваша фотографија со хаштагот #BUspreadthepassionMKD и освојте супер подарок

Покрај убавината и страста е нешто што го сака секоја жена.

ADVERTISEMENT

Денес кога сите живееме забрзано и тешко пронаоѓаме време за себе, важно е да најдеме производ кој ќе ги задоволи сите наши потреби. Еден од таквите есенцијални производи во нашата козметичка чанта е и новиот парфем BU Passion кој не инспирира да уживаме во животот и да ја следиме својата страст. Истиот беше официјален парфем на Модниот викенд Скопје каде BU ја претстави новата линија, но и не израдува со нова интернет кампања преку која можете и вие да освоите еден од многуте вредни подароци.

ADVERTISEMENT

#Repost @ksenijadespotoska ・・・ Еве ја мојата цела приказна… Како што веќе ви кажав низ животот имав страст кон многу работи. Страста ми помогна да се запознаам себеси, да се засакам себеси и да сакам се она што правам. Ако не сте сигурни што сакате, оставете на страста таа ќе ви покаже … Мене ме водеше целиот живот и ми помогна да бидам ова што сум денес. Денес ја сакам модата, ја обожавам шминката и страсно сум заљубена во новиот B.U. Passion. Koja е твојата страст ? Приkажи ја твојата страст низ фотографии и немој да заборавиш под секоја фотографија да го напишеш хаштагот #buspreadthepassionmkd Ајде заедно да ја рашириме страста и да си го направиме животот подобро место за живеење ! @b.u.makedonija @janadacovic 🦋❤

A post shared by BU Makedonija (@b.u.makedonija) on

Spread the Red, Spread the Passion

Направете фотографија која најдобро ја опишува вашата страст и споделете ја со хаштагот #BUspreadthepassionMKD на Инстаграм или Фејсбук.

ADVERTISEMENT

Фотографиите треба да зрачат со женственост и страст, да не поттикнуваат на самодоверба и да не инспирираат да уживаме во животот, да ја отсликуваат сензуалноста и елеганцијата во исто време и да го содржат во себе духот на слоганот на кампањата „Spread the Red, Spread the Passion“.

За најдобрите фотографии следуваат прекрасни подароци: телефон Samsung Galaxy S8 – прва награда; Вредносен ваучер од 18 000 денари во продавницата ZARA – втора награда; Вредносен ваучер од 8000 денари во продавницата ZARA – трета награда и уште многу-многу други BU Passion подароци.

Па, дали сте подготвени и Вие да ја споделите Вашата страст и да бидете дел од нашиот црвен свет?

Вашиот Инстаграм профил треба да бидат „PUBLIC“ како би можеле да ги видиме фотографиите и да ги објавиме на нашиот FB и Instagram профил
Facebook Comments
(Visited 3 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT

loading...

loading...