Брена во црквата со виолетовиот фустан и шеширот изгледаше убаво, но нејзината прва комбинација беше потполно промашување

Со фустанот што го носеше во црквата, кога Александра и Филип го кажаа своето судбоносно „Да“, Брена ги воодушеви сите, но не и со оваа комбинација поради која на секоја невеста би и се кренала косата на главата. 

ADVERTISEMENT

Брена на венчавката се појави во виолетов фустан и со шешир на главата кој потсетува на оние што ги носат кога се венчаваат припадниците на кралското семејство. Познатата пејачка во ова издание ги воодушеви сите, но првата комбинација со која ги дочекуваше гостите во својот дом беше во најмала рака проблематична. Имено, таа за оваа пригода носеше бело од глава до пети, што се коси со традицијата која налага само младата на денот на свадбата да носи бело.

ADVERTISEMENT

Thnks so much💋👍@balossaws ❤️

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on

Брена овој обичај најверојатно го заборави, но подоцна, во црквата и потоа на свадбата, носеше две други прекрасни изданија за кои сите имаат само пофални зборови и кои можете да ги видите тука и тука.

Фото: РАС Србија, Лепа Брена
Facebook Comments
(Visited 4 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT

ADVERTISEMENT

loading...

loading...