6 оброци кои ги согоруваат масните наслаги како од шеги!

Додека размислувате дека вашата исхрана за губење на тежината мора да биде рестриктивна, нутриционистите докажува дека без глад може да го намалите обемот на половината, колковите и задникот.

Според нутрционистот Lean Ward, првото нешто што треба да направите за да изгубите маснотии е да ја “исчистите” исхраната – или да одберете природна храна.

Еве еден пример како:

ADVERTISEMENT

Оброк 1: авокадо со сецкани домати. Фета и малку сок од лимон со чаша зелен чај.

Оброк 2: Грчки јогурт со две лажички гранола и кафе.

Оброк 3: Салата со туна, маслинки, сирење, зелена салата, моркови и домати. Црн чај без млеко или шеќер.

Оброк 4: Банана и 12 бадеми.

Оброк 5: Салата со кари и зеленчук со кари и леблебии.

Оброк 6: Свежи јагоди

Facebook Comments
(Visited 163 times, 1 visits today)