Џесика Алба ни демонстрираше како на модерен начин да носиме фустан со класичен крој

ADVERTISEMENT

Џесика Алба во неверојатно шик издание

Познатата актерка се прошета во Њујорк во преубаво модно издание, а ние нe сме сигурни дали повеќе ни се допаѓа нејзиниот фустан или модните додатоци.

ADVERTISEMENT

Имено, Џесика Алба често можеме да ја видиме во женствени фустани како овој, но она што посебно ни остави впечаток е изборот на црните ретро сандали со големи и дебели потпетици како и нејзината мала плико чанта во форма на срце.

Што мислите вие?

ADVERTISEMENT

Facebook Comments
(Visited 2 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT