Џенифер наполни 50 години – еве зошто изгледа како да има 30

Симпатична актерка како да престана да старее пред 20 години.

Џенифер Анистон има 50 и изгледа како да има 30, затоа секој сака да ги знае нејзините тајни за убавина. Нема да лажеме дека оваа холивудска актерка во петтата деценија не е подложна на естецка хирургија и скапи третмани но покрај гените, најважната улога е и здравиот начин на живот.

ADVERTISEMENT

Од самиот почеток на нејзината кариера, Џенифер го освои светот со нејзината природна убавина, која исто така беше препознаена и од магазинот People, кој дури и ја стави на врвот на листата на најубавите жени во светот. И тогаш имаше многу разговор за тајните на нејзиниот млад и беспрекорен изглед, а сега ги собравме на едно место највредните.

Се храни здраво

Веќе споменавме дека Џенифер води исклучително здрав начин на живот и е љубител на природна, органска исхрана и го избегнува шеќерот.

Многу вода

Актерката дневно пие околу три литри вода, а денот го започнува со лимонада (се разбира, без шеќер) кој го поттикнува метаболизмот и подоброто функционирање на целиот организам.

Вежбање

Актерката неколку пати истакна дека всушност ужива во вежбање, а нејзините омилени активности се јога, велосипедизам, трчање и пливање. Дополнително, секојдневната вежба со личен тренер. Освен вежбање, таа често нагласува и ужива во медитацијата.

Нега на кожа

Серумскиот, навлажнувачкиот крем и заштитниот фактор се дел од нејзината секојдневна убавина. Актерката не ја прескокнува грижата за кожата. Покрај тоа, Џенифер избегнува често шминкање, бидејќи тоа придонесува за стареење на кожата. Таа редовно оди на скапи третмани за убавина.

Нега на коса

Нејзианта фризура во 90-тите беше хит. Сите тогаш сакаа да имаат фризура како Рејчел во пријателите, и ние сме сигурни дека масовната хистерија околу нејзината коса поттикна актерката да почне да се грижи за нејзината коса, па дури и ја започна својата сопствена линија на коса производи Living Proof.

Добри гени

Џенифер во едно интервју откри дека нејзиниот татко во 80-тите години практично нема брчки, па затоа можеме да заклучиме дека за нејзиниот младешки изглед во 50-тите, во голема мера е благодарение и на добри гени.

Facebook Comments
(Visited 1.795 times, 1 visits today)