Џенерката изгледа брутално во ова издание – се сврте, и го запали Инстаграм

ADVERTISEMENT

Кајли Џенер е горда на своето тело откако се породи, па речиси секојдневно се фали со него на социјалните мрежи.

Овој пат Џенерката објави фотографија на која позира свртена кон огледалото, облечена во тесен фустан така што и се оцртува секој дел од нејзиното тело. Таа покажа како изгледа фустанот и од предната страна, а од него беа воодушевени и претставниците на посилниот пол.

ADVERTISEMENT

Најмладиот милијардер во историјата

Инаку, „Форбс“ неодамна објави дека најмалата сестра од кланот Кардашијан – Џенер ги заработи своите први милијарди долари и со тоа стана најмладиот милијардер во историјата кој сам ги заработи парите.

Кајли веќе минатото лето ја красеше насловната страна на ова престижно списание, која заедно со една објава беше најавено дека наскоро може да го сруши рекордот што дотогаш го држеше основачот на Фејсбук, Марк Цукерберг, кој стана милијардер на 23 години.

ADVERTISEMENT

Милијарда долари на сметка се по големиот успех на нејзиниот бренд за убавина, „Kylie Cosmetics“ заедно со парите заработени од реалити шоу на семејството и соработувајќи со други познати брендови, открива „Форбс“.

Па, што велите за ова издание на жешката милијардерка?

 

Facebook Comments
(Visited 425 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT